1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gruczolakorak płuca z przerzutami do kręgosłupa
Marcin J

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 18166

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-15, 16:31   Temat: Gruczolakorak płuca z przerzutami do kręgosłupa
Ola Olka napisał/a:
Ale przede wszystkim żyj dziś i teraz, każdą chwilą,


Nic dodac nic ujac, jakbym uslyszal mile Panie z HD opiekujace sie SP Tesciem.
W tym stanie nie nalezy snuc planow, w tej chorobie wszystko moze sie zmienic w kilka godzin.

Magdalena_k_wwy,

Magdo,
Udalo sie wam byc razem o 2 miesiace dluzej nizeli ktokolwiek przypuszczal, te chwile beda niezapomniane, my wspominamy czesto Tescia w dobrej kondycji i cieszymy sie ze udalo mu sie wykrasc tej podlej chorobie te 4 miesiace, moze nieco mniej mozna wspominac koncowke jego zycia ale czym sa 3 dni w perspektywie tych 120tu.

Jestescie objeci opieka HD i to teraz jest wazne. Bardzo wam pomoga i przyjda w potrzebie, ludzie o ogromnych sercach.

Jezeli okazalo by sie ze w OUN sa guzy to byc moze Tata zostal by skierowany na naswietlania, zapewnie dlatego to skierowanie na TK.

Coz choroba postepuje i sama widzisz jaka to hustawka, dzien dobrze kolejny znowu dolek... tak juz niestety jest, byc moze czeka was jeszcze ten dobry okres.

Wazne aby dobrze wybrac, nie zameczyc chorego ratowaniem za wszelka cene, nie wydluzac cierpienia, leku, bulu. Mysle ze tu bardziej nalezy isc droga jakosci a nie dlugosci zycia.

Pozdrawiam Serdecznie
  Temat: Gruczolakorak płuca z przerzutami do kręgosłupa
Marcin J

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 18166

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-07, 13:06   Temat: Gruczolakorak płuca z przerzutami do kręgosłupa
Nie odpowiem ile mozecie tego dac bo nie wiem, mi pielegniarka z HD powiedziala ze nic nie zaszkodzi, nawet jezeli musialbym podac morfine wczesniej to mam sie nie zastanawiac.

Zadzwon do hospicium, opisz co sie dzieje moze oni cos zasugeruja.

Mozliwe ze Tata ma przerzuty do mozgu i to jest powodm dziwnego zachowania Taty. Niestety ten rak czesto atakuje mozg powodujac naszych chorych otepialych, poprostu tata nie wiem, nie rozumie co sie z nim dzieje, liczyl ze chorobe uda sie opanowac a tu nagle takie rzeczy sie z nim dzieja.

Niestety to moze pojsc szybko, stan chorych w tym stadium zmienia sie z godziny na godzine.

Pozdrawiam Serdecznie
  Temat: Gruczolakorak płuca z przerzutami do kręgosłupa
Marcin J

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 18166

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-06, 11:52   Temat: Gruczolakorak płuca z przerzutami do kręgosłupa
Magdalena_k_wwy,

Jezeli dobrze pamietam to zapisalas Tate we wrzesniu, czyli czekacie 2 miesiace

Przypominalas im sie?
Wiesz czasem warto byc nachalnym :-D

Pozdrawiam
  Temat: Gruczolakorak płuca z przerzutami do kręgosłupa
Marcin J

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 18166

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-09-13, 13:30   Temat: Gruczolakorak płuca z przerzutami do kręgosłupa
Nikogo nie winie, ja tez probowalem wszystkiego ale w granicach rozsadku.

Napisalas ze chcesz Tacie aplikowac lek o nieznanej Tobie nazwie, dla mnie to jest straszne, nawet przez mysl by mi nie przeszlo.

Leczenie na odleglosc raka to niezbyt logiczne, rozumiem konsultacje, ale przepisanie "leku" nie widzac pacjeta!!!

Dziwi mnie to ze wystarczy Tobie "lekarz domowy" mniewam rozumiec iz chodzilo Tobie o rodzinnego, nie sadze aby zgodzil sie asystowac, ale byc moze ten ktory zaleca powiedzial ze "nie zaszkodzi sprobowac" sie zgodzi kladac na szale swoja przyszlosc.

Nadal uwazam to za szalony pomysl ale coz... to wy ryzykujecie...

Co do HD to nie musicie nazywac tego po imieniu, u nas sie zapytali czy chory wie ze sa z hospicium, i nazwaly sie lekarzem i pielegniarka domowa.

Gorset ortopedyczny? Jakieś specjalne łóżko? wlasnie w hospicium mozesz to wszystko wypozyczc.

Statystyki sa rozne, wszystko zalerzy od stopnia zaawansowania i przebytej formy terapi jak i od stopnia zroznicowania ale ogolnie od kilku do kilkunastu miesiecy.

Chyba ze jak piszesz lek z Japoni wyleczy Tate z raka, wtedy mysle pomozesz tu wielu chorym, bo kazdy wydal by znacznie wiecej niz 15 tys. w zamian za zycie...

Sceptycznie podchodze do takich nowinek, sam szukalem i probowano "wyciagnac" odemnie kase bez gwarancji skutecznosci.
Czytalem o tym leku, i mysle ze gdyby on dzialal i pomagal na tak wiele schorzen bylby szeroko stosowany w medycynie, koszt terapi jest kosztem podania max. 2 chemi, takze logicznie myslac...

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Gruczolakorak płuca z przerzutami do kręgosłupa
Marcin J

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 18166

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-09-13, 10:40   Temat: Gruczolakorak płuca z przerzutami do kręgosłupa
Nie wierze w to co przeczytalem... |wht?!|

Czy ty jestes pielegniarka z zawodu, bez urazy ale nie aplikuje sie lekow niewiadomego pochodzenia nawet jezeli sa z Japoni.

Co bedzie jezeli po takiej aplikacji Tata umrze?!!
Moze naprawde jest to lek do eutanazji!

Wujek niech moze sam sobie zaaplikuje ten zastrzyk!!!

Skoro profesorowie tak bardzo polecaja ten lek to dlaczego nie zajma sie jego podaniem i opieka nad Tata podczas jego podawania.

Leki testuje sie na myszach a nie ludziach.

Co do opieki p. bolowej to cos strasznie duze dawki tej morfiny podajecie, mysle ze duzo lepiej bylo by abyscie skorzystali z opieki Hospicium Domowego.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group